vizioni November 1, 2021

Arsyet mund të jenë të ndryshme, qëndrimi i zgjatur në këmbë, mbipesha, dobësimi i venave, sëmundja e sheqerit etj, por më së shumti tani në verë, është vapa. 1. ME MENTE:  Në gjysmë litër ujë shtoni 2 lugë gjelle mente të tharë dhe vëreni të ziejë për 20 minuta. Pastaj, hiqeni nga zjarri, lereni të […]

vizioni November 1, 2021

Nuk jeni njeri mëngjesi? Kemi disa lajme të këqija për ju. Disa studime të kryera nga Amerisleep zbulojnë se njerëzit që zgjohen në mëngjes kanë nivel produktiviteti, page dhe cilësi jete më të lartë krahasuar me ata që zgjohen vonë në mëngjes. Amerisleep intervistoi 510 “njerëz të mëngjesit” (ata që zgjohen zakonisht mes orës 4:00 […]

vizioni November 1, 2021

Një nxënës shkolle është ‘fluturuar’ në ajër nga një makinë ndërsa kalonte rrugën dhe ka dalë i pa lën du ar. Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë në rrugë, një djalë me çantë shpine duket teksa vrapon për të kaluar rrugën. Por, brenda pak sekondave vjen një makinë e bardhe me shpejtësi dhe […]

vizioni November 1, 2021

Rritja e aktivitetit fizik dhe marrja e ushqimeve në mënyrë të balancuar, janë këshillat kryesore që mjekët japin për largimin e problemit Mëlçia e dhjamosur është grumbullimi i yndyrave në qelizat e mëlçisë. Kjo është një nga arsyet, më të shpeshta, që në rezultatet laboratorike dhe në testet rutinë të bëra, rezulton me rritje të […]

vizioni November 1, 2021

Miss Universe Kosova, Marigona Krasniqi, ka zbuluar statusin e saj. Në një intervistë në ATV, modelja tregoi që ka kohë që po e shijon një lidhje dashurie, shkruan Indeksonline. Ajo rrëfeu se në fillim ishin miq të mirë pastaj kanë gjetur gjuhën e përbashkët, duke krijuar lidhje dashurie “Kjo e jona është më ndryshe, shoqëri e […]