Month: November 2021

vizioni November 2, 2021

Një video amatore e publikuar në internet shfaq momentin kur një bretkosë hu’.mb be.tejën treminutëshe kundër gjarprit, që në fund e gë.lltit të tërën. Gjatë tre minutave bet.e.jë bretkosa bën gjithçka që t’i shpëtojë dhëmbëve të mp’r.ehtë të gjarprit, që fillimisht ia kishte ka’fsh.uar njërën këmbë dhe nga dëshira e madhe për të mbijetuar bretkosa […]

vizioni November 2, 2021

Shumica e njerëzve fillojnë të kenë flokë gri menjëherë pas 30, por qimet e para të bardha shfaqen pak më herët tek ata që kanë një predispozitë të trashëguar për të humbur herët ngjyrën natyrale të flokëve, shkruan “ABCnews”. Nëse prindërit tuaj janë thinjur në një moshë të madhe, por ju për herë të parë […]

vizioni November 2, 2021

Një nga gjërat më të mira kur ndihesh ekspert në kuzhinë është se kur vjen puna tek gatimi, çdo produkt i frigoriferit mund të transformohet në një pjatë të këndshme sa mund të lejë gojëhapur miq e të ftuar, shkruan “AgroWeb”. Pica është një prej tyre. Mjafton të keni brumë, djathë pice, salcë e produkte […]