vizioni July 28, 2020

Emocionuese, lopa ndjek makinën pasi i marrin të voglin/VIDEO Instikti i nënës është provuar mjaft herë që është i dukshëm dhe tek kafshët. Rasti i fundit është ajo e një video të postuar nga New York Post, një nga mediat më të vjetra amerikane. Në pamje duket lopa e cili gjurmon të voglin. Viçin e […]

vizioni July 28, 2020

Torta Snikers   Perberesit: -200 gr Sheqer pluhur -100 gr Kikirika -200 gr Cokollate te kuzhines -300 gr keksa ( biskota ) te bluar -1 Filxhan caji me qumesht -100 gr Qokollad te zeze. Pergatitja: Shkrijme margarinen dhe mbi te hedhim qumshtin, cokollaten 200 gr,kikirikat e grimcuar,qumshti ,sheqer pluhur,keksa. Perzihet masa, behet e nje dhe […]

vizioni July 27, 2020

Çfarë i ndodh trurit kur jemi të mërzitur Njerëzit të cilët kanë gjasa të mërziten më shpesh, ndikonë në gjendjen e tyre mentale. Çfarë i ndodh trurit tonë kur jemi të mërzitur?   Mesatarja e të rriturve në SHBA, që përjetojnë ndjenja mërzie, përafërsisht 131 ditë në vit, të paktën kështu ka thënë disa hulumtues. […]

vizioni July 27, 2020

Mendoi se flinin, mamaja gjen trinjaket komplet lyer me krem Vogëlushët argëtohen ndërsa shpina e mamit është e kthyer dhe ka shumë pastrim dhe punë për të bërë në shtëpi. Ky është momenti gazmor kur një nënë zbuloi vogëlushet e saj që kishin vendosur të dekoronin veten dhe dhomën e gjumit me një krem kundra ekzemës. Ato ishin […]

vizioni July 27, 2020

Jogurti është burim i shkëlqyeshëm i kalciumit   Jogurti është burim i shkëlqyeshëm i kalciumit i cili është i domosdoshëm për rritje e sidomos për fëmijët dhe adoleshentët. Luan rol të madhë në parandalimin e osteoporozës sëmundje e cila sulmon cdo të 3 femër dhe çdo 8 mashkull.Kalciumi më së miri absorbohet nga produktet e […]