vizioni September 20, 2020

Bimët medicinale lulja e Basamit e mrekullueshme për shëndetin Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo në produkte të ndryshme medicinale, i jep një rëndësi të veçantë kultivimit saj. Kjo si […]

vizioni September 20, 2020

13 Mënyra Efektive të Përdorimit të Sodës së Bukës Mund të mos e keni imagjinuar kurrë se sa e lehtë është të ndryshoni pamjen tuaj pa shpenzuar shumë para për produkte bukurie. Produktet e përditshme të gatimit si soda bukës mund të kenë rezultate të mrekullueshme në trupin tonë. Soda e bukës jo vetëm që […]

vizioni September 20, 2020

Një lugë vaj ulliri në mëngjes sjell këto të mira për shëndetin O.B.SH ushqimin mediteran e merr si shembull të mirë të të ushqyerit që ndikon në jetë të gjatë dhe të shëndoshë prandaj ky ushqim duhet të jetë shembull për të gjithë.Ushqimi mediteran vajin e ullirit e konsideron si burim me të mirë të […]

vizioni September 20, 2020

Perfitimet nga farat e kajsisë Kajsijat janë të preferuara për të gjithë ne,ato janë shumë të pasura me vitaminën A dh C poashtu edhe me fibra.Të njejtat vlera poashtu kanë edhe farat e kajsisë. Të cilat në pamje duken sikur bademat por janë pak më të vogla.Për farat e kajsisë ka spekulime të shumat,efketi i […]

vizioni September 20, 2020

6 gjëra të mahnitshme që ndodhin kur vendosni një limon në dhomë të gjumit   Kur flasim për limonin,mendojnmë menjeherë për ujin e limonit dhe përfitimet e ndryshme shëndetësore të tij.Sidoqoftë,përfitmet e limonin nuk ndalen me konsumimin e tij thjeshtë,era e tij mund të ketë efekte pozitive në trupin e njeriut dhe mjedisin përrreeth tij. […]

vizioni September 20, 2020

Ushqime për lëkurë më të mirë Harrojini të gjitha kremrat, tonerët dhe pastrimet e shtrenjta. Për të krijuar dhe mbartur lëkurë rrezatuese nga vjeshta deri në dimër, ja çfarë duhet të hani dhe çfarë nuk duhet të bëni, sipas doktor Gaynor, transmeton lajmi.net. Ushqime kundër moshës: Përqendrohuni në uljen e produkteve të përparuara të glicacionit […]

vizioni September 20, 2020

Si të ndërtoni kocka të forta Lidhjet lulëzojnë me kompresim dhe dekompresion, duke larë sipërfaqet e bashkimit me lëng sinovial. Ju mund të ndihmoni në forcimin e kockave kur drejtoni sasinë e duhur të forcës përmes kockave, si përgjatë boshtit / kokrrës së rritjes së kockave, si dhe në një shumëllojshmëri këndesh drejt boshtit të […]

vizioni September 20, 2020

5 mënyra për të forcuar lëkurën e butë pas humbjes së peshës Mosha, pirja e duhanit, dehidratimi dhe gjenetika gjithashtu luajnë një rol në lëkurën tuaj. Këtu janë pesë gjëra që mund të bëni për të forcuar lëkurën tuaj më shpejt pas humbjes së peshës, transmeton lajmi.net. Mos humbni peshë shumë shpejt Është e natyrshme […]