vizioni June 4, 2021

Kur mjekët i thanë Danny MacDonald, 74, nga Irlanda se ai kishte kancer në stomak dhe kishte tre muaj jetë, ai vendosi të refuzojë këshillat e tyre, të shmangë kimioterapinë toksike dhe të pranojë trajtim ushqimor. Katër vjet më vonë, Danny ndihet shkëlqyeshëm, falë protokollit ditor që ai ka miratuar, i cili përfshin pirjen e […]

vizioni June 4, 2021

Një ekip kërkimor në një universitet në Tajlandë po heton për të parë nëse gjaku nga hardhuca mund të përdoret për të luftuar kancerin dhe koronavirusin. Speciet e mbrojtura kanë sistem të fuqishëm imunitar, që jetojnë në ujëra të ndotur dhe konsumojnë mish të kalbur dhe shkencëtarët thonë se duan të zhbllokojnë sekretet e tyre. […]

vizioni June 4, 2021

Një çift në SHBA ka gëzuar një martesë prej 60 vitesh dhe për të qëndruar gjithë këtë kohë bashkë me sa duke u ka mjaftuar vetëm ndershmëria ndaj njëri-tjetrit, përpos dashurisë sigurisht.Pra, burri dhe gruaja ishin shumë të hapur dhe ndanin gjithçka pa mbajtur sekrete nga njëri-tjetri Pothuajse gjithçka… Sepse gruaja mbante në dollap një […]

vizioni June 4, 2021

Ndjesi dj.egi.eje të vazhdueshme, irr.it.im i stomakut dhe ndjesi përzierje, dhim.b.je që fillojnë nga stomaku e ngjiten lart deri në fyt, të gjitha këto sim.pto.ma të çojnë tek një emër GASTRITI. Gastriti është inflamacioni i mukozës së stomakut, pra i shtresës që mbulon stomakun nga brenda dhe bie në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimet. St.resi, […]

vizioni June 4, 2021

Rebecca Robert vetëm 39-vjeçe është një nga vetëm disa gra në të gjithë botën që mbetet shtatzënë ndërsa është shtatzënë. Ajo ishte tre javështatzënë me djalin Noah kur zbuloi se ishte shtatëzënë sërish e kjo për shkak të një fe.nom.eni super të rrallë të quajtur superfe tacion. Kjo ndodh kur një vezë tjetër lëshohet gjatë […]

vizioni June 4, 2021

Shiatsu është një nga masazhet më të thjeshta që mund t’i bëni vetes për shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme. Efektet e tij besohet se janë të pabesueshme dhe do ta bëjë fytyrën tuaj të duket më e re. Kjo teknikë terapeutike është efektive dhe për rrudhat rreth syve. Në këtë zonë, rrudhat janë më të […]

vizioni June 4, 2021

Për të gjithë fansat e gjumit të ditës, ka një lajm të mirë. Të dremisësh në drekë një ose dy herë gjatë javës ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës. Shkencëtarë nga Universiteti Spitalor i Lausanne, Zvicër arritën në përfundimin se ka një lidhje mes gjumit të ditës dhe komplikimeve të zemrës. Sipas tyre, nëse flini […]

vizioni June 4, 2021

Aktorja e njohur nga seriali turk “Yamak Ahmet”, Nil Erkoçlar ka ndryshuar gjininë nga femër në mashkull. 5 vite më parë ajo iu nënshtrua një operacioni për të ndryshuar gjininë dhe ndryshoi gjithashtu edhe emrin. Ruzgar Nga Nil, ajo tashmë njihet si Ruzgar Erkoçlar. Aktorja ka lënë edhe aktrimin dhe është martuar me një vajzë. […]