vizioni

vizioni August 12, 2020

10 gjëra që i tërheqin meshkujt Shpesh thuhet: “Burrat janë nga Marsi dhe gratë janë nga Venera”. Mënyra e të menduarit, të vepruarit dhe të kuptuarit shpesh ndryshon midis dy gjinive. Sidoqoftë, në dashuri, burrat dhe gratë plotësojnë njëra-tjetrën. Në dhjetë pikë, një përmbledhje e asaj që tërheq meshkujt kur bëhet fjalë për femrat. 1.Mos […]

vizioni August 12, 2020

Festë në fshat, lind fëmija i parë pas 8 vitesh Me lindjen e vogëlushit, popullsia e Morterone-s, një komunitet malor në Lombardi, u rrit duke shkuar në 29 vetë. “Ky është vërtet një moment kremtimi për të gjithë komunitetin”, tha për “Corriere della Sera”, kryetarja e komunës së Morterones, Antonella Invernizzi. Prindërit e Denisit, Matteo […]

vizioni August 12, 2020

Ja ushqimet që garantojnë pleqëri të shëndetshme Plakja është proces normal për këtë arsye duhet ndërrohen mënyrat e të ushqyerit.Në këtë moshë vjen deri te disa ndryshime,shqisa e nuhatjes dhe shqisa e shijimit dobësohen,gjithashtu paraqitet munges e etjes.   Ekzistojnë disa të dhëna për mos ushqyerin e mirë gjatë gjithë jetës e sidomos në këtë […]

vizioni August 12, 2020

  Pite me miell misri që përgadit shumë shpejt,shija perfekte 4 gota miell misri, 800 gr spinaq, 1 ½ gotë pana ose qumësht, 1 gotë kos, ¾ gotë vaj, 1 lgj gjalpë, Dhjozëm, majdanoz, koper, Kripë, piper i zi Lajmë mirë spianqin dhe e grijmë së bashku me erëzat e freskëta. E vendosim spinaqin ne […]

vizioni August 11, 2020

Video prekëse/ Ushtari shqiptar kthehet nga Afganistani dhe surprizon nënën Janë të shumtë ushtarakët që kthehen nga misionet në vendet e kon flik ti t që surprizojnë familjarët e tyre kur kthehen në atdhe. Ata vijnë pa lajmëruar të afërmit e tyre. Një gjest të tillë ka bërë edhe ushtari Shkëlqim Hoxha që është kthyer […]

vizioni August 11, 2020

Dieta me banane që po ‘çmend’ të gjithë Bananet janë ndër ushqimet më të konsumuara në botë. ËShtë shumë i lartë me fibra dhe i ulët në kalori. Zbuloni përfitimet mbresëlënëse të bananeve në detox për humbjen e peshës! Të arritshme dhe të lira, bananet janë perfekte për të mbushur ushqyerjen dhe për të humbur […]