vizioni

vizioni July 4, 2020

Zbulojeni se çfarë pin kjo grua 64-vjeçare, për t’u dukur kaq e re Një modele 64-vjeçare nga franca ka zbuluar sekretet për t’u dukur si e re, duke përfshirë një listë të pijeve që përdor në baza ditore. Yazemeenah Rossi është një modele franceze, e cila ka 64 vjet megjithatë duket sikur 30, njofton lajmi.net. […]

vizioni July 4, 2020

Nëna harron fëmijën në aeroport, piloti i avionit bën veprimin e pabesueshëm Një avion është kthyer mbrapsht në aeroport pasi një nënë pohoi se kishte harrur fëmijën e saj në terminal. Saudi Airlines ishte nisur në fluturim nga Jeddah, Arabinë Saudite, për në Kuala Lumpur, Malajzi. Por nëna u kujtua në avion se kishte lënë […]

vizioni July 4, 2020

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani kastravec çdo ditë Kastravecat njihen për vetitë e mëdha shëndetësore që mund të kenë për organizëm. Kastravecat janë të pasura me ujë dhe me pak kalori, yndyrë, kolesterol dhe natrium. Kastravecat janë rritur në Indi për ushqim dhe ilaç që nga kohërat e lashta dhe kanë qenë […]

vizioni July 4, 2020

Vendosja e kufinjëve tek fëmijët Ёshtё njё nga fenomenet mё tё shpeshta me tё cilin pёrballemi nё shoqёri, familje ose prindёr tё cilёt nuk i vendosin rregulla fёmijёve sepse kanё frikё tё marrin rolin e tё “keqit”. Gjё kjo e cila ka si rezultat sjelljen e keqe tё fёmijёve dhe daljen e situatёs nga duart […]