vizioni

vizioni June 22, 2021

Të apasionuarit pas kafesë kanë mendime të forta për çdo aspekt të produktit, përfshirë mënyrën e ruajtjes së tij. Ju mund të keni dëgjuar që ngjitja e kafesë së bluar ose fasuleve në frigorifer është mënyra më e mirë për të ruajtur aromën e kafesë. Megjithëse është e vërtetë që kafeja shpejt kur nuk ruhet […]

vizioni June 22, 2021

Një burrë i dënuar padrejtësisht për vrasje u shpall i pafajshëm dhe u lirua, pasi kaloi 32 vite në burg. Gilbert Lee Poole Jr, 56 vjeç nuk e ka pranuar asnjëherë vrasjen, për të cilën akuzohej dhe thotë: “Nuk kuptova së çfarë ndodhi në 1988 kur u gjykova për një vrasje që nuk e kisha […]

vizioni June 22, 2021

Është padiskutim produkti kozmetik më i përdorur në këtë periudhë të vitit, edhe pse ekspertët e shëndetit dhe të estetikës këshillojnë që përdorimi i tij të jetë i vazhdueshëm duke filluar që nga dita e parë e vitit. Po flasim për kremin kundra diellit, i cili ka filluar tanimë të zërë vend në çantat e […]

vizioni June 5, 2021

Shafrani i Indisë është një erëz jashtëzakonisht popullore dhe është përdorur kryesisht në mjekësinë kineze dhe indiane për shekuj me radhë. Ka aromë dhe ngjyrë karakteristike dhe gjen përdorim në trajtimin e problemeve të frymëmarrjes, sëmundjeve të mëlçisë, kushteve të lëkurës, prerjeve, plagëve, dhimbjeve në muskujt dhe problemeve të stomakut. Studime të shumta kanë treguar […]

vizioni June 5, 2021

Ekspertët rekomandojnë që gratë duhet të konsumojnë vetëm 24 gram sheqer në ditë, ndërsa burrave u lejohet deri në 36 gram. Por a e dini se një kanoçe me pije të gazuar tashmë përmban gati 40 gram sheqer? Dakord, të gjithë e dinë se pijet e gazuara janë të pasura me sheqer, por shumë nuk […]

vizioni June 5, 2021

Qershori njihet si muaji i qershive, prandaj ato nuk guxojnë të mungojnë në tryezën tuaj. Ato janë shumë të dobishme për shëndetin, sepse përmisojnë gjumin, heqin dhjamin në bark, mbrojnë zemrën dhe kanë përfitime të tjera shëndetësore. Ky frut përbëhet nga 82 përqind ujë, 16 përqind karbohidrate, 1 përqind proteina dhe praktikisht pa yndyrë (0.2 […]