vizioni October 13, 2021

Kjo recetë e vjetër që ndihmon në korrigjimin e presionit të gjakut dhe çrregullimeve të kolesterolit në gjak bazohet në praninë e dobishme të 5 përbërësve:

Hudhër
Kalium / natrium i pranishëm në përbërjen e hudhrës ndihmon për të rregulluar nivelin e rrjedhshmërisë së gjakut, për të zvogëluar nivelin e kolesterolit dhe për të korrigjuar grumbullimin e trombociteve. Përveç kësaj, ai përmban një element antioksidues, selen, i cili vepron kundër plakjes qelizore. Hudhra përmban gjithashtu acide fenolike të cilat veprojnë si antiseptikë kundër infeksioneve virale të sistemit të frymëmarrjes dhe sistemit tretës. Kjo është arsyeja pse rekomandohet në dimër.Është gjithashtu një agjent i mirë hipoglikemik (mban nivelin e saktë të sheqerit në gjak) dhe një shtesë dietik me madhësi për diabetikët.

Uthull  molle:
Nga fermentimi i mollëve, uthulla e mushtit të mollës (cilësore dhe e prodhuar tradicionalisht) ka shumë përfitime për zemrën, rigjenerimin e qelizave, sistemin nervor, por edhe kolesterolin e tepërt. Në një studim, do të tregonte një veprim efektiv mbi subjektet obezë, në veçanti duke zvogëluar peshën dhe nivelin e tyre të triglicerideve.

Mjalti:

Një studim ka qenë në gjendje të dëshmojë se konsumi i mjaltit vepron duke ulur stresin në veshka, i cili më pas ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut. Zëvendësimi i mjaltit me sheqer gjithashtu ul indeksin e masës trupore dhe për këtë arsye përfiton njerëzit me kolesterol.

Limoni :
Limoni përmban flavonoide të cilat me efektin e tyre parandalojnë kondensimin e kolesterolit të keq në arteriet e zemrës dhe kështu ndihmojnë në parandalimin e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare përveç rolit të tij në stabilizimin e presionit të gjakut. Përfshirja e tij në këtë recetë të përditshme do t’ju ofrojë gjithashtu një përmbajtje të mirë të vitaminave A, B1, B2, B3, B5, B9 dhe E, proteina si dhe elementë gjurmë si bakri, kalciumi, hekuri, magnezi, etj. kalium, zink dhe fosfor.

Xhenxhefili:
Sipas një raporti të botuar nga revista Phytomedicine, xhenxhefili ka treguar një efekt të konsiderueshëm zvogëlues në kolesterolin LDL. Për më tepër, do të vepronte në një mënyrë të dobishme me njerëzit që vuajnë nga diabeti i tipit 2. Një studim e konfirmon atë, një shtesë e bazuar në xhenxhefil pluhur do të kishte çuar në një efekt të konsiderueshëm te pacientët që vuajnë nga kjo sëmundje.

Për të përgatitur këtë recetë do t’ju duhet:

1 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë gjelle uthull molle

1 lugë çaji mjaltë

1 karafil hudhër të grirë

1 copë xhenxhefil të freskët të grirë

përgatitje
Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni për 30 sekonda. Kullojeni lëngun dhe mbajeni në frigorifer për 5 ditë.

Kjo përgatitje duhet të konsumohet dy herë në ditë: pas zgjimit në stomak bosh dhe para darkës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Paralajmërimet
Kjo recetë nuk rekomandohet për gratë shtatzëna ose me gji dhe njerëzit me sëmundje të gjakut. Hudhra që përmban nuk rekomandohet për njerëzit me porfirinë dhe njerëzit që kanë bërë operacione, për shkak të efektit të tij antikoagulant, i cili mund të shkaktojë gjakderdhje.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*