Day: October 13, 2021

vizioni October 13, 2021

Një foshnje kineze shkoi në prag të vd e kj es duke dalë në anën e jashtme të parvazit të një dritareje në katin e pestë të pallatit ku jeton familja. Në një video sho kue se të shfaqur në mediat kineze sot, fëmija është parë duke u mb ërt hy er në parvaz, dhe […]

vizioni October 13, 2021

Kjo recetë e vjetër që ndihmon në korrigjimin e presionit të gjakut dhe çrregullimeve të kolesterolit në gjak bazohet në praninë e dobishme të 5 përbërësve: Hudhër Kalium / natrium i pranishëm në përbërjen e hudhrës ndihmon për të rregulluar nivelin e rrjedhshmërisë së gjakut, për të zvogëluar nivelin e kolesterolit dhe për të korrigjuar […]

vizioni October 13, 2021

Këtë periudhë është komentuar gjatë afrimiteti i Graniti dhe Fifit brenda shtëpisë së Big Brother VIP Albania. Për këtë së fundmi ka folur edhe motra e Granitit, Genta Cana e cila në një lidhje me skype në emisionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ka thënë se i uron mirëseardhje Fifit në shtëpinë e familjes […]

vizioni October 13, 2021

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë tmerrin që ky vogëlush e kishte përjetuar derisa po luante në rrugë, dhe në një moment i afrohet një veture e cila niset dhe e fut nën rrota. Për fat të mirë vogëlushi ka shpëtuar me gërvishtje të lehta duke i shpëtuar vdekjes, ndërsa shoferi i veturës që në […]

vizioni October 13, 2021

Gështenjat-konsumohen qysh në kohën parahistorike në viset e mediteranit dhe Azisë,në fillim janë kultivuar në Kinë. Janë të njohura qindra lloje të gështenjave.Dallohen prej frutave tjera sepse përmbajnë pak acide yndyrore dhe shumë amidon.Kanë strukturë të veçantë dhe shije të ëmbël të butë. Për nga përmbajtja nutrutive i ngjajnë orizit të kuq janë burim i […]