Day: July 4, 2020

vizioni July 4, 2020

Kjo recetë natyrale ndihmon për të hequr qimet e fytyrës Shumë gra luftojnë kundër të qimeve të padëshiruara në fytyrë.Ato shpesh përdorin dyll depilues,por ekziston një zgjidhje natyraée dhe e përhershme për këtë problem.   Por, fatmirësisht ekziston një zgjidhje natyrale për këtë problem që është përdorur me shekuj të tërë nga gratë e Lindjes […]

vizioni July 4, 2020

Disa nga shkaqet e depresionit   Nga Argjentina Hadri- Psikologe Depresioni është një gjendje psikike e individit, që shfaqet me ndryshime negative, kur flasim për depresionin e mendojmë si diqka madhore por brenda tij si term ka shumë forma të cilat shkaktohen nga problemet të shumta të jetës së përditshme që pa dyshim shfaqin probleme […]

vizioni July 4, 2020

6 mënyra natyrale kundës rënies së flokëve Sipas dermatologëve,humbja e 50-100 fije të flokëve është normale.Nga ana tjetër.humbja më e fortë e flokëve me shfaqjen e njollave tullac mund të jetë shenjë e alopecisë.Në ditët e sotme,të shohësh një burrë 30 vjeç tashmë tullac është e zakonshme.Kjo mund të jetë për shkak të stresit,dietës së […]

vizioni July 4, 2020

  Kjo është një recetë e veçantë, e cila do t’ju mahnisë me shijen e saj fantastike dhe të lehtë. Përgatitet shumë shpejt, në vetëm pak minuta por është mhanitëse në shijen që ofron. AgroWeb.org ju udhëzon më poshtë hapat që duhet të ndiqni për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire, e cila kërkon vetëm katër përbërës. […]

vizioni July 4, 2020

Llojet e verërave   Të gjitha verërat përfitohen nga rrushi dhe mund të ndahen në 3 grupe: Vera e tyezës Vera e aromatizuar dhe shkumuese Verërat e tryezës kanë 9-14% alkool.Sipas ngjyrës verërat e tryezës mund të jenë të bardhe,të kuqe dhe të zeza. Kurse sipas mënyrës së prodhimit dhe sasisë së sheqerit ndahen në […]

vizioni July 4, 2020

Zbulojeni se çfarë pin kjo grua 64-vjeçare, për t’u dukur kaq e re Një modele 64-vjeçare nga franca ka zbuluar sekretet për t’u dukur si e re, duke përfshirë një listë të pijeve që përdor në baza ditore. Yazemeenah Rossi është një modele franceze, e cila ka 64 vjet megjithatë duket sikur 30, njofton lajmi.net. […]