vizioni July 3, 2020

 

Përbërësit e kësaj ëmbëlsire:

  • 4 vezë,
  • 1 gotë sheqer,
  • 1 gotë vaj,
  • 1 gotë qumësht,
  • 1 gotë miell
  • 1 gotë kokos pluhur,
  • Rrush i  thatë, arra etj,
  • 1 pako pluhur për fryrje
  • 1 lugë vanilje
  • 3 lugë kakao

Përgatitja:

Fillimisht fusim në mikser vezët dhe sheqerin rreth 10 minuta. Pastaj duke i përzier vazhdimisht shtojmë vajin, qumështin, kakaon, miellin dhe pluhurin për fryrje dhe vaniljen.

Masës qe formuam i shtojmë kokos, arra, rrush të thatë etj.

Në tepsinë e lyer me vaj kthejmë masën dhe e pjekim në temperaturë 1800 .

Nëse dëshironi shtojini edhe sherbet, duke e përgatitur me 1 ½ l ujë  dhe 3 gota sheqer.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*