Day: July 3, 2020

vizioni July 3, 2020

Kafeja ndihmon në parandalimin e diabetit   Te burrat që pinë gjashtë ose më shumë kafe në ditë,rreziku për t’u prekur nga diabeti ulët me 54%,ndërsa te gratë me 30 %. Nëse pihet rregullisht çdo ditë,kafeja ndihmon në uljen e rrezikut për t’u prekur nga diabeti.Ky është përfundimi i një studimi të publikuar në “Annals […]

vizioni July 3, 2020

10 këshilla për të hequr qafe milingonat (buburrecat) përgjithmonë Keni probleme me milingonat? Fillimisht keni vënë re disa milingona në kuzhinë, pranë koshit të plehrave, në lavaman apo në banjë pranë tualetit. Je përpiqeni ti zhdukni një nga një këto insekte të vogla por ato vazhdojnë të shfaqen ditën tjetër dhe tashmë janë kthyer në […]

vizioni July 3, 2020

Ajo papritmas humb jetën në moshën 28-vjeçare pasi bëri diçka që mjaft gra bëjnë. Këto janë shenjat që nuk duhet të inj.oroni kurrë! Një grua, nënë e 3 fëmijëve, vd.iq në moshën 28-​​vjeçare për shkak të tum.orit të mitrës. Ajo inj.oroi sim.ptomat, sepse ajo thjesht kishte fr.ikë të bënte një kontroll të qafës së mitrës. […]

vizioni July 3, 2020

-Lëng pule ose lëng perimesh (afërsisht 1 litër) -300 gr brokoli -2 qepë të njoma -1 qepë e thatë -2 thelpinj hudhre -1 limon -2 lugë kos -1 tufë borzilok -50 gr gjalpë -100 ml vaj ulliri -Kripë -Piper 1.Grijmë në kube brokolit, qepët dhe hudhrat e pastruara. Grijmë shumë imët borzilokun dhe shtrydhim limonin. […]

vizioni July 3, 2020

Ja se si të shpëtoni nga dhimbja kokes Më shumë se një herë ne mund të prekemi nga dhimbje koke të rënda ose migrenë të shkaktuar nga stresi, dhe një faktor tjetër mund të jetë dhe keq ushqyerja. Fal teknikës së akupresionit, mund të hiqni dhimbjen e migrenës dhe qafës në një kohë të shkurtër. […]