vizioni June 29, 2020

Torta Snikers

 

Perberesit:

-200 gr Sheqer pluhur
-100 gr Kikirika
-200 gr Cokollate te kuzhines
-300 gr keksa ( biskota ) te bluar
-1 Filxhan caji me qumesht
-100 gr Qokollad te zeze.

Pergatitja:

Shkrijme margarinen dhe mbi te hedhim qumshtin, cokollaten 200 gr,kikirikat e grimcuar,qumshti ,sheqer pluhur,keksa.

Perzihet masa, behet e nje dhe vendoset ne enën katrore.

Marrin cokollaten e shkrire dhe me ane te 1 luge vaji mbi avull ja hedhim.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*