vizioni June 24, 2020

Me kthimin e ditëve të nxehta vjen dëshira për të bërë sallata të mira për të nderuar perimet sezonale.

Këtu është receta jonë e sallatës e bërë me perime pranverore:fasule,asparagus dhe rrepka.Përbërësit për dy persona:

 

500 gr fasule të freskëta

70 gr quinoa

8 asparagus jeshil

Rreth 10 rrepka

Disa degëza majdanozit

1 limon i gjelbërt

4 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle mustardë

1.Gatuani fasulet në një tigan me ujë të kripur.Kullojeni dhe shperlajeni me ujë të ftohtë për të mbajtur ngjyrën e tyre të gjelbërt.

2.Lani asparaggus.hiqni gjethet e vogla.Gatuani në një tigan me ujë të kripur për rreth 10 minuta.Pastaj shpërlani me ujë të ftohtë dhe preni në copa 3 deri 4 cm.

3.Përgatitni kuinoa sipas udhëzimeve në paketë.

4.Pritni rrepkët në shirita

5.Pritni imët majdanozin

6.Në një enë përzieni shallotën,majdanozin,lëngun e limonit dhe mustardën.Shtoni vajin dhe përzieni mirë

7.Përzieni të gjithë përbërësit dhe shtoni uthull

Ju bëftë mirë

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*